Ana içeriğe atla

Geçmişi Bağışlamak Zorundayız !!!

Geçmişte acı veren ve bağışlanmayı bekleyen herşeyi sırtında taşırsın ve sen hayatta ilerlemeye çalıştıkça onlar seni aşağıya çeker.
Öfkeni hissederek, sonrasında da üzüntüyü yaşayacak, incinmişliklerinle ilişkili içsel çalışmalarını yaptığında,sırtında ki tüm sıkıntılardan bir daha yüklenmemek üzere kurtulursun. Sırtından büyük bir yük kalkar, hafiflersin ve hayatına devam ederek dünyaya içindeki ışığını saçmaya başlarsın.

Unutma , bir ayağın hala birinci basamaktayken ikincisine çıkamazsın ve geçmişte aldığın yaralara takılıp kalmak da bir ayağının ilk basamakta kalmasından başka bir şey değildir. Daha da derinlere inmeye devam et ve geçmişinden daha fazla yük bosalt.

Kısa sürede ikinci basamağa ulaşırsın, sonra da üçüncüye....

Robin Sharma..

Yorumlar

 1. Robin Sharma...
  Harika bir paylaşım! :) İkinci basamağa çıkmak dileğiyle, efendim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.
   Kişisel gelişim adına Robin Sharma benim akıl hocam..
   Ikinci basamağa cikmak dileğiyle
   Sevgiler

   Sil
 2. Çoğu zaman affetmek yanlış yorumlanıyor.Affetmeyi başkaları için değil kendimizin özgürlüğü için yapmalıyız...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle canim.Affederek yüklerimizden kurtulup, olumsuz ve karamsar olan seylerden kurtuluyoruz.
   Sevgiler canim

   Sil
 3. Affetmeyi öğrendiğimden beri ruhum özgürlüğüne kavuştu ve çok huzurluyum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Iste bu canim.Bende bunu yapmayı basaranlardanim.Kendi huzurum ve gelecek güzel günlerim için.
   Sevgiler canim..

   Sil
 4. Bağışlamak.... Ama yeterince. Fazlası insanı kendisine haksızlığı... Biraz da bağışlanılanlar, bağışlanılacak şeylerden kaçınmalı....... Yoksa ha bire bağışla ve başa dön döngüsünde kısır devimin olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence kendimize haksızlık yapmış olmuyoruz. Sadece bize yasatilanlarin uzerimizdeki yükünden kurtuluyoruz.Yoksa kin_öfke,acı gibi duygularla beraber gelecek günlerimizde etkili olmasını sağlıyoruz.
   Sevgilerle..

   Sil
 5. Çok doğru ve güzel bir yazı. Bağışlamak yükten kurtarır bizi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.Hepimizin yüklerinden kurtulacağı güzel günlere.

   Sil
 6. Reset atma eylemi en hayırlısı :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Göz Rengini Kalıcı olarak Değiştirmek

Allah Allah daha kim bilir ne duyacağız deyip başlıktaki konuya giriyorum. Sabah programlarına bakarken çok ilginç bir şey öğrendim.Meğer göz Rengimizi kalıcı olarak değiştirebiliyormuşuz.Bir oyuncu kahve rengi gözlüyken şimdi açık mavi gözlere sahip olmuş. Seren Serengil de bir kaç ton göz rengini açtırdığını anlatıyordu.Özelliklede çok tehlikeli bir ameliyat olduğunu ifade etti. Türkiyede bunu şuan yapan tek bir yer varmış. Şimdi bunu duyup gençlerimiz abuk sabuk yerlerde yaptırmaya kalkmaz inşallah... İnternetten biraz daha konuyu araştırınca bu ameliyatın ABD çok popüler olan bu ameliyatı hiç bir sağlık örgütü  önermiyor olduğu yazıyor. Bunla ilgili bir haberde  var.İstanbul da 17yaşındaki bir genç kız 25bin ödeyerek  yetkisi olmayan bir sağlık kurumunda bu ameliyatı olmuş ve ameliyattan sonra durımu kötüleşince başja bir hastanede gözetim altındaymış.Şimdide kör olmaya riski varmış. Peki Lumineyes ameliyatı nasıl yapılıyor : Bir lazer işlemi ile irisin üst

Haftada 20 kilo verdiren süper diyet

Bir haftada 20 kilo  verdiren diyet? Ay da 20 kilo  verdiren hızlı diyet  listesi? Internette süper kilo verme süreciyle ilgili listelerle taşıyor. Bir haftada 20 kilo vermekte çoğumuz için çok uygun olurdu.. Millet bir  coşmuş ki heralde bu kadar kısa zamanda  20 kilo verebileceğine inanıyor. Listenin içine girip baktığınız zaman ,listede yazanlar size çok tanıdık geliyor.. Lütfen bu gibi başlıklara kanmayın Zaten bu kadar kısa bir zamanda bu kilolar verilemediği gibi sağlığınızdan olmayın. Çok hızlı verilen kilolar aynı şekilde çok hızlı bir şekilde  geri alınıyor. Boşuna metabolizmanızı  bozup fazla yağ almayın. Herkesin metabolizması farklıdır. Sizi en iyi bilen yine sizsinizdir.Neyi çok tüketirseniz  kilo alacağınızı siz bilirsiniz. Artık bunu bilmeyen yoktur. Bol su için Hareket edin Spor yapın Öğünlerinizi geçiştirmeyin Yeşil sebze ,salata tüketin Şekerden,tuzdan uzak durun Karbohidrat hiç tüketmeden olmaz. Ama yediğiniz saatlere dikkat edin. Az porsiyonda

Doğumdan Sonra 15 Kiloyu Nasıl Verdim?

Doğum yapalı neredeyse 6 ay geçti ve doğumdan önce ki halimden daha zayıfım😊 ve mutluyum. Emziren bir anne olduğum için şok diyetler falanda yapmadım... İlk hamileliğimden sonra sütüm bol olsun diye yemediğim şey kalmamıştı.Durum böyle olunca hızlı ve bilinçsiz olmanın açısını kilo alarak yaşamıştım 2.hamileliğimde daha bilgili olmanın avantajını kullandım ve hamileliğimde aldım kiloların hepsi ve biraz daha fazlası gitti bile 😊 Evettt bu süreçte neler yaptım : 🌟Öncelikle oğlumu bol bol emzirdim. 🌟Günde 3 litre su içtim. 🌟5.ayımda maydonoz çayı içtim.Süper ödem atıcıdır. 🌟4.aydan itibaren hergün düzenli yürüyüşler yaptım. 🌟🌟🌟1litre suyun içine limon sıkıp suyun alkali oranımı daha da arttırdım .Hala da devam ediyorum... 🌟🌟🌟Aburcubur,çikolata yediğimde dışarı çıkıp bol bol yürüdüm .Ya da sabah erken saate yedim ve gün içinde bol hareketle alınan kaloriyi eritmiş  oldum. 🌟Akşam 7 den sonra birşey yemedim .Canım birsey isterse ev yoğurdumdan yedim.