6 Eylül 2018 Perşembe

Yaşadığımız herşeyin bir nedeni var...

Hayatta hiç bir şey boşuna olmuyor.Başımıza gelen her olayın bir nedeni var.

Acıyı ,mutlulugu yaşayarak olgunlaşıyor ve bazı olguların degerini daha iyi anlıyoruz.Mutluyken içimiz yaşama sevinciyle dolup taşıyor,çevremizdekilere  ışık saçıyoruz.Yaşadığımız güzel şeyler için şükrediyoruz...

Birden yaşanılan mutsuzluklar karşısında dengemizi kaybedip olduğumuz yerde kalıyoruz;isyan ediyor ve dünyanın sonu gelmiş gibi yaşamaya başlıyoruz.

Bütün bunlar hepimizin hayatında olan şeyler.Böyle durumlarda çerçevenin diğer tarafından bakmayı hiç denediniz mi??

Aslında bazı şeylerin boşuna yaşanmadığı gibi bir gerçek var.Bunu idrak ettiginiz zaman yıkılmak diye

bir şey olmuyor.

Bu evreye gelmek hemen kolay olmuyor;zor bir patikadan geçip,tırmanarak,sendeleyerek,elinizi,kolunuzu,kalbinizi kanatarakçıkabliyorsunuz tepeye...

Tepeye çıktığınız zaman kendi iç sesinizi duyuyorsunuz.

Acı karşısında yıkılmıyorsunuz.Çünkü olumsuzluklar yaşandıgı zaman mutluluğun değerini daha iyi anlıyor insan.

Acıdan ders alarak bundan sonrası için daha kuvvetli oluyorsunuz.

Aynı büyük bir fırtınada denizde kalmış bir gemi gibi sağa sola savruluyor,suya girip çıkarak firtınanın geçmesini bekliyorsunuz.

Bir süre sonradeniz durulmaya başlıyor,bulutlar yerini güneşe bırakıyor...

Başınıza ne gelirse gelsin hiç bir zaman inancınızı kaybetmeyin.

Mutluluğa,acıya kuçak açıp şükredin,deneyimleyin,yaşadığınızdan ders çıkarın;çıkarilan dersler kişisel gelişiminize bir başamak daha koyacaktır.

Unutmayın gemi bir kere fırtınaya yakalandı.Bundan sonra denizde oldugu müddetçe her zaman yakalanma riski devam edecektir.

2.kez fırtınayla karşılaştığı zamantecrübeli olacak yapılması gerekenleri yapacak ve suların durulmasını bekleyecektir.

Nasıl olsa sonunda güneş var,aydınlık var.

Yine yonuna devam edecek ve başka denizlere,okyanuslara doğru ilerlemeye devam edecektir.

16 yorum:

 1. Buaralar tamda yazdigin gibi mutluluktan havalarda ucarken biri ayagimdan cekip ayagimi bir batakliga sokmus gibi hissediyorum. :(

  YanıtlaSil
 2. yazıdan şunu anladım ; doğru (olarak bildiğimiz) yolumuza devam edelim,sabırlı ve umutlu olalım ve biraz da tevekkül edelim..✔ elinize sağlık..🙂

  YanıtlaSil
 3. I'm so happy there is a translate option, because thanks to that I had just read your lovely post! I agree with your wonderful words and I really, really enjoyed reading this! :)

  Keep up the good work and never stop writing posts! ♡
  Kisses from Croatia,

  What's up, Ivy?
  Instagram

  YanıtlaSil
 4. Blogunuzu severek takip edeceğim!
  Yeni yazımı okursanız çok sevinirim. Sevgilerimle!!
  https://benirva.blogspot.com/2018/09/kendimle-yarstm.html

  YanıtlaSil
 5. Ah bilemiyorum İnci'm var mı gerçekten? Yani bazen düşünüyorum da minicik bir bebeği öldürüyorlar, işkence ediyorlar yani nedeni olabilir mi? Bilemiyorum....kararsız kaldım. İyilik melekleriyle karşılaşım hep, kötülerden uzak kalalım ....ve yazındaki gibi fırtınalardan sonra güneş açsın..:)

  YanıtlaSil
 6. İnci, bir anlamda doğru söylediğin. Yaşadığımız her şeyin bir nedeni var kısmı kaderciliğe yatkın olsa da isyan perdesi haksızlıklar söz konusu olduğunda aralanıyor. Gerçekten hak etmediği halde öldürülen, şiddete maruz kalanların nedenlerini anlayamıyorum. Olayları olağan seyrinde düşündüğümde ise sana hak verebilirim. Selamlarımla:)

  YanıtlaSil
 7. Bizim her zaman duyduğumuz bir söz var "gün doğmadan neler doğar" diye. Bunu duya duya büyüdük. Ama işte insan umutsuzluğa kapılı veriyor bir anda. Her şey bitti gitti gibi. Hayat bu şekilde kendinin kolay olmadığını güçlü insanların üstesinden geleceğini anlatıyor aslında bize. :)

  YanıtlaSil
 8. Ben de her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğunu düşünen biriyim. Böyle olunca sevinç de üzüntü de çokı daha anlamlı hale geliyor. Olduysa var bir sebebi, olmadıysa da öyle. Neşeli sevgilerle :)

  YanıtlaSil
 9. Karşımızın çıkan insanın bile bir sebebi bize öğretecekleri kısacası rolları var.

  YanıtlaSil
 10. oooooo anne olunca bilge oldun seeen hihihi :)

  YanıtlaSil
 11. Ne güzel yazmışsınız ♥ Kısa bir süre önce ben de yine modumun düştüğü, motivasyonumu kaybettiğim bir dönemdeydim ama bana iyi gelen birkaç kitap ile şimdi tam da yazdığınız gibi düşünceler içerisindeyim. Yola devam etmek için çerçevenin diğer tarafından bakmak o kadar önemli ki.

  Sevgiler ♥

  YanıtlaSil
 12. Bence de her şeyin nedeni ve zamanı var :))

  YanıtlaSil
 13. umarım yaşadığımız zorluklara dayanarak ardından gelecek güzellikleri hak edebilen güzel insanlardan olabiliriz :)

  YanıtlaSil
 14. Umut olmadan yasanmaz haklisin canim.

  YanıtlaSil
 15. Kesinlikle katiliyorum. Basimiza gelen her sey bir oncekinin meyvesi. Nedensiz hic bir sey kendiliginden olgunlasmiyor. Hayati yorumlarken yasadigimiz olumsuz bile olsa, olumlu baska bir kapiyi acabilecegini unutmayalim. Ayni sekilde her olumlu sonuc, olumlu olaylarin temeli de olmayabilir.

  YanıtlaSil
 16. Çok doğru yazmışsın canım.Her şeyin bir nedeni var, ne ekersek onu biçiyoruz,hiç birşey tesadüf değil:) Umut etmek ise en güzel şey İnciciğim:))

  YanıtlaSil