Ana içeriğe atla

Farkında mısınız ! Görmezden Gelerek Kendimize Zarar Veriyoruz

Charles Darwin ne kadar doğru söylemiş.Çevremizde, dünyada bunu yapan o kadar çok kişi var ki insan bazen isyan etmeden duramıyor.

Yanımızdaki olanları görmezden gelip,duyduğumuz çığlıklar karşısında sessiz kalarak hem ihtiyaç sahiplerine hemde kendimize karşı dürüstlüğümüzü,inancımızı kaybediyoruz.

Farkında olupta farkına varmıyormuş gibi yapanlar sizlere bu sözlerim.
Bu dünyada kimse çakılı kalmayacak..Her bireyin taşın altına elini koyup bir şeyler yapmaya başlaması için zaman geçiyor.

Hadi en azından bügünden başlayarak daha fazla geç olmadan hem kendi hayatınızı hemde çevrenizdekiler için bir şeyler yapmaya başlayın!!!!

Yorumlar

 1. Bugün miladi olsun inşallah İnci ciğim👍🤚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yıldız'ım inşallah 💓💓
   Kocaman sevgiler

   Sil
 2. Artık tüm çığlıklar, yoksul insanlar vb.
  Çok olağanmış gibi geliyor. Görür görmez bir şey oluyoruz. Çok tuhaf nasıl bu hale geldik.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gittikçe bencilllesmeye başladık galiba :(
   Malesef gün geçtikçe daha da kötü bir hal alıyor.

   Sil
 3. 3 maymunu oynamayın diyo adam işte..😁

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen :)) Yıllar önce anlamış ama biz hala anlayamıyoruz..

   Sil
 4. Sosyal medyada paylaşım yapıp,arada duyar kasmayla biz sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz zaten İnciciğim 😯😕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok doğru bir yere değindin canım.Eee sonra ne oldu diye kaçımız merak edip pesipesinden gidiyoruz ??

   Sil
 5. E çünkü taraf olmazsan bitaraf olursun diyolla, taraf olamayacak olan da susmazsa hapse giriyo...acı tabi...

  YanıtlaSil
 6. Görmezden geldikce haksiz taraf kendini hakli görüp üste cikiyor.

  YanıtlaSil
 7. Bende de asırı farkındalık problemi var.Köşesine çekilip sinsice hareket edenlere bariz bir şekilde tahammül edemiyorum.Asla susamııyyomm İnciiii napacuk?😂😂😂😂❤️🙈

  YanıtlaSil
 8. değer bilmeyen insanlar birikmiş çevremize yaptığımız iyiliklerle sınanıyoruz o derece... Umarım iyi olur diye beklemekteyim. Darwin de farkındadır aslında...

  YanıtlaSil
 9. keşke herkes bunun farkına varıp birşeyler için uğraş verebilse..
  Hoşbuldum:)

  YanıtlaSil
 10. Ben de Darwin'i görmezden geliyorum.

  Tabi sizin yazınızla alakası yok.

  YanıtlaSil
 11. Her şey giderek kanıksanıyor sonra.
  Hele şu sıra...

  YanıtlaSil
 12. Vallahi bence görenin gördüğünden, görmeyenin de görmediğinden haberi olmadığı(!) bir topluma evriliyoruz artık..

  YanıtlaSil
 13. Tepkisizleştirilen bir toplumuz. Çünkü daha kolay yönetiliyor.

  YanıtlaSil
 14. Bu kadar değildik önceleri. Kesinlikle değildik. Şimdi herkesin kulağında bir kulaklık, kafası elindeki telefona gömülü , öylee geçip gidiyor.

  YanıtlaSil
 15. Haklısın.. Sessizliği bozma zamanı.

  YanıtlaSil
 16. sesiliğin içinde ki çığlığı duymak gerekir bazen ...

  YanıtlaSil
 17. Helal olsun ,harka bir yazı olmuş.

  YanıtlaSil
 18. bizim ülke böyle işte hepsi korkudan aman başımıza bişi gelmesin :)

  YanıtlaSil
 19. Görmezden geldikçe haksızlıklar artıyor kesinlikle canım..Güzel bir konuya deginmissin Incicigim ❤

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Göz Rengini Kalıcı olarak Değiştirmek

Allah Allah daha kim bilir ne duyacağız deyip başlıktaki konuya giriyorum. Sabah programlarına bakarken çok ilginç bir şey öğrendim.Meğer göz Rengimizi kalıcı olarak değiştirebiliyormuşuz.Bir oyuncu kahve rengi gözlüyken şimdi açık mavi gözlere sahip olmuş. Seren Serengil de bir kaç ton göz rengini açtırdığını anlatıyordu.Özelliklede çok tehlikeli bir ameliyat olduğunu ifade etti. Türkiyede bunu şuan yapan tek bir yer varmış. Şimdi bunu duyup gençlerimiz abuk sabuk yerlerde yaptırmaya kalkmaz inşallah... İnternetten biraz daha konuyu araştırınca bu ameliyatın ABD çok popüler olan bu ameliyatı hiç bir sağlık örgütü  önermiyor olduğu yazıyor. Bunla ilgili bir haberde  var.İstanbul da 17yaşındaki bir genç kız 25bin ödeyerek  yetkisi olmayan bir sağlık kurumunda bu ameliyatı olmuş ve ameliyattan sonra durımu kötüleşince başja bir hastanede gözetim altındaymış.Şimdide kör olmaya riski varmış. Peki Lumineyes ameliyatı nasıl yapılıyor : Bir lazer işlemi ile irisin üst

Haftada 20 kilo verdiren süper diyet

Bir haftada 20 kilo  verdiren diyet? Ay da 20 kilo  verdiren hızlı diyet  listesi? Internette süper kilo verme süreciyle ilgili listelerle taşıyor. Bir haftada 20 kilo vermekte çoğumuz için çok uygun olurdu.. Millet bir  coşmuş ki heralde bu kadar kısa zamanda  20 kilo verebileceğine inanıyor. Listenin içine girip baktığınız zaman ,listede yazanlar size çok tanıdık geliyor.. Lütfen bu gibi başlıklara kanmayın Zaten bu kadar kısa bir zamanda bu kilolar verilemediği gibi sağlığınızdan olmayın. Çok hızlı verilen kilolar aynı şekilde çok hızlı bir şekilde  geri alınıyor. Boşuna metabolizmanızı  bozup fazla yağ almayın. Herkesin metabolizması farklıdır. Sizi en iyi bilen yine sizsinizdir.Neyi çok tüketirseniz  kilo alacağınızı siz bilirsiniz. Artık bunu bilmeyen yoktur. Bol su için Hareket edin Spor yapın Öğünlerinizi geçiştirmeyin Yeşil sebze ,salata tüketin Şekerden,tuzdan uzak durun Karbohidrat hiç tüketmeden olmaz. Ama yediğiniz saatlere dikkat edin. Az porsiyonda

Doğumdan Sonra 15 Kiloyu Nasıl Verdim?

Doğum yapalı neredeyse 6 ay geçti ve doğumdan önce ki halimden daha zayıfım😊 ve mutluyum. Emziren bir anne olduğum için şok diyetler falanda yapmadım... İlk hamileliğimden sonra sütüm bol olsun diye yemediğim şey kalmamıştı.Durum böyle olunca hızlı ve bilinçsiz olmanın açısını kilo alarak yaşamıştım 2.hamileliğimde daha bilgili olmanın avantajını kullandım ve hamileliğimde aldım kiloların hepsi ve biraz daha fazlası gitti bile 😊 Evettt bu süreçte neler yaptım : 🌟Öncelikle oğlumu bol bol emzirdim. 🌟Günde 3 litre su içtim. 🌟5.ayımda maydonoz çayı içtim.Süper ödem atıcıdır. 🌟4.aydan itibaren hergün düzenli yürüyüşler yaptım. 🌟🌟🌟1litre suyun içine limon sıkıp suyun alkali oranımı daha da arttırdım .Hala da devam ediyorum... 🌟🌟🌟Aburcubur,çikolata yediğimde dışarı çıkıp bol bol yürüdüm .Ya da sabah erken saate yedim ve gün içinde bol hareketle alınan kaloriyi eritmiş  oldum. 🌟Akşam 7 den sonra birşey yemedim .Canım birsey isterse ev yoğurdumdan yedim.