Ana içeriğe atla

Değişiyor, gelişiyoruz

Farkında olmasakta zaman su  gibi akıp geçiyor. Hiç birimiz eski biz değiliz .Gerek fiziksel gerek duygusal olarak  değişiyor, gelişiyoruz...

Herşey  değişip,gelişirken bizim de birşeyler yapmamız gerekiyor.Olduğumuz yerde kalırsak,değişime ayak uyduramazsak hep bir şeylerin eksikliğini hissederiz.Hani derler ya 'At gözlüğü' ile bakmayın! Farklı pencereden  bakmayi deneyin..Belli bir zaman sonra içinizde bazı şeylerin eskisi gibi olmadığının farkına varacak  bunu hissedeceksiniz. Bu değişim  sizde olumlu şeylerin olmasına vesile olacaktır. Daha  önce  gereksiz şeylere çok mu zaman harciyordunuz ?Inanın artık  hayatınıza  değer katacak oluşumlar  için  çabalamaya  başlıyor olacaksınız .
Madem bu dünyada kazık çakmayacağız o zaman kendimizin ve zamanımızı farkına  varmalıyız. Ben 34 yaşındayım  ve anlatmak istediğim  bu sürecin farkına 1 ay önce vardım  diyebilirim.Internet ve telefonsuz  geçen bir aylık Türkiye tatilimden sonra  iç benliğimde birşeylerin farklı olduğunu anladım. Daha önceleri sürekli zihnim bir çok şeyle menkul olduğu için  anlayamamıştım.
Şimdi içimde heyecan ve hedeflerini gerçekleştirmek için planlar yapan, zamanını kaliteli  geçirmek isteyen bir ben var..
 Belki yazdıklarım  kiminize saçma gelebilir  Ama iş işten geçtikten  sonra birşeyleri anlamaya çalışmak inanın dah zor olacaktır.

Ister okumuş, ister okumamış olun ya da yaşlı genç...Bunların hiç biri önemli değil. Vurdum duymazdık,üşengeçlik, tembellik çok farklı şeyler.

'Olmuyor denedim' demektense tekrar tekrar  deneyin.Yeterki çabalayın, uğraşın..

Boş kafalı insanlara vakit ayırmak yerine kendinize bir kahve yapıp  kitap okuyun.Kuru kalabalıktansa yalnızlık çok daha iyidir.

Kimseye kendinizi  ispatlamak zorunda değilsiniz.Siz önce kendiniz için bir yola çıkmalısınız. Kimimizin yolu düz, kimimizin ki engebeli olabilir!
Ama yola çıkmadan ilerisinin nasıl  olacağını  bilemezsiniz..

 Isteklerinizi ertelemeden kendiniz için  birşeyler yapın..

12.08.2019

Yorumlar

 1. Hani bir söz vardır değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Gerçekten de öyle. Son yıllarda özellikle teknoloji alanında sürekli olarak değişen bir dünya var kaşımızda. Yalnızca teknoloji alanında değil her alanda sürekli gelişip, değişiyor her şey. Bunlara ayak uydurmak ve çağı yakalamak çok önemli. Değerli bir konuya dikkat çektiniz. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediginiz gibi teknolojiyle birlikte değişim çok daha hızlı oluyor.Daha önce bilmediğimiz şeyleri öğreniyoruz.
   Güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim.
   Sevgilerimle

   Sil
 2. Gerçekten öyle şu sözün beni çok etkiledi İnci Abla "Olmuyor denedim' demektense tekrar tekrar deneyin." Umarım hepimiz istediğimiz ve hayalini kurduğumuz hayata kavuşuruz. Bu güzel yazı için teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Atakan seninde bu konuda çok guel bir videon var.Izlemis çok begenmistim.Hani diyorsun ya ertelemeyin !!Ertelemeden ileriye bakarak kendimize değer katmamız çok önemli.
   Sevgiler

   Sil
 3. Ne kadar güzel anlatmışsın. Değiştikçe gelişiyoruz zaten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkür ederim. Ne kadar cok hatirlarsak faydasi dokunur.

   Sil
 4. Zaman ve sağlık en değerli hazinelerimiz. Coşkumuzu, farkındalığımızı ve üretkenliğimizi de bu hazinelere katmayı başatabilirsek ortaya çok güzel şeyler çıkarabileceğimize eminim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yıldızcığım aslında her şeyi farkındalıkta bitiyor.Biz farkına varınca üretkenligimiz,sağlıklı olduğumuz için şükretmemiz...Değerlerimizin farkına varıp olumlu yönde ilerlemeler kaydederiz.
   Ama insanoğlu işte 😊
   Sevgilerimle

   Sil
 5. Hello, thanks for the information. Have a nice day
  xx

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hello Dear,
   thank you so much.
   Have a nice dayy😊

   Sil
 6. Duymak istediğimiz, anlatmak istediğimiz sözler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duymakta anlaması zor biraz.Daha doğrusu uygulaması:))
   Sevgiler

   Sil
 7. Farkındalık ne kadar çabuk olursa, gelişim o derece çabuk oluyor İnci kızım. Bazı şeylerden uzak kalmak bazen insanın kendisini keşfetmesine yarıyor. Senin adına çok sevindim yavrum. Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ece Ablacığım yalnızlıkta dediğin gibi bazen sanıldığından çok daha iyi oluyor. Hele ki günümüzde gereksiz kalabalıktan uzak kalmak en iyisi.Az ve öz olmak çok daha iyi.
   Sevgilerimle ❤

   Sil
 8. kesinlikle doğru yoldasın inci
  kararlarını sevdim
  denemekten hiç yılmamak lazım ve kendine odaklanarak keşfetmek lazım kendini
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fatmacigim tesşükür ederim.Hepimizin zaman zaman gapmaso gerekiyor .Tabi ki vazgeçmeden :)
   Sevgiler

   Sil
 9. Zaman değiştiriyor birçok şeyi, insan da değişiyor. Dediğiniz gibi hem bedenen hem ruhen bir değişim var. Bu değişimin olumlu yönde olması da bizim ellerimizde. Tespitlerine sonuna kadar katılıyorum ve destekliyorum. Slogan şu o zaman: "Geç olmadan kendin için bir şey yap."

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gec kalmadan kendin icin birsey yap👍 Tüm değişimler gelişmelerin bizlere olumlu şeyler katmasini dilerim.Farkında olunca herşey kendiliğinden gelişiyor ve değişiyor.
   Sevgiler

   Sil
 10. Ne demişler 'değişmeyen tek şey değişimdir' :) Baştan sona çok güzel, çok anlamlı bir yazıydı. Gerçekten de insan önce kendini bilmeli. Çevresinde bir şeyler değişmiyorsa o zaman kendinde veya baktığı yönde bir şeyleri değiştirmeli. Çevresindeki insanlar mı onu olumsuz etkiliyor o halde dediğiniz gibi kahvesini alıp kitabını okumalı en kötü. Bu dünyada başka insanlar için can sıkmaya asla ama asla değmez. Dahası 'başka' faktörler her zaman için hayatımızda var olacak ve bu başka faktörleri bahane olarak kullanmak da kişiyi hiçbir yere ulaştırmıyor. Aksine hırpalıyor. Yazık değil mi? Neyse, ben de son dönemde bu konuyu düşünmüştüm. O yüzden uzun bir yorum yazısı oldu bu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediğin çok doğru.Baska faktörlere bağlı yaşamamak lazım.Bizi olumsuz mu etkiliyor? Üzüyorlar mi ?Uzak kalmak ve hareket etmekten korkmadan yaşamak gerekiyor diye düşünüyorum.
   Son zamanlarda ortak düşüncemiz aynıysa umarım ileriye doğru bakar ve gereken şeyleri yaparız.
   Sevgiyle

   Sil
 11. Hepimizin bir şekilde farkına vardığımız ama uygulamakta tereddüt ettiğimiz insanlık halleri. Ben şahsen hayatın getirdiklerini yaşıyorum. Bazen plan yaparım ama olmazsa da üzülmem oluruna bırakırım. Hayırlısı, derim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üzülmek yerine oluruna bırakmak ve kabullenmek gerekiyor.Ya da alacağımız dersleri alıp yolumuza devam etmeliyiz.
   Herşeyin hayırlısı olsun.
   Sevgilerimle

   Sil
 12. Wow, this looks lovely ♥
  A big hello from Germany!
  Hugs ♥

  YanıtlaSil
 13. Her seferinde aynı düşünceleri ve duyguları paylaşmak beni inanılmaz mutlu ediyor İnci’m❤️Türkiye’den geldigimde beri telefonu eski sıklıkla elime almıyorun,iç dünyama dönmek bana da inanılmaz iyi geldi🙏🏻

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım bu tutumumuzu kışında devam ettiririz😊Düşüncelerimiz, hislerimiz hep ayni.Yasasin kardeşlik ❤❤💗

   Sil
 14. Duyarlı birisiniz güzel bir yazı olmuş emeğinize saglik
  Insan düşünceleri de zamanla değişebiliyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.Zamanla hisler olsun bur çok şey değişiyor. Dilerim ki degisimlerimiz hep ileriye doğru olur❤

   Sil
 15. Değişen zamanda akışa uymak adına esnek olup gelişime açık olmalıyız. Çok güzel bir yazı olmuş 🙂

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Göz Rengini Kalıcı olarak Değiştirmek

Allah Allah daha kim bilir ne duyacağız deyip başlıktaki konuya giriyorum. Sabah programlarına bakarken çok ilginç bir şey öğrendim.Meğer göz Rengimizi kalıcı olarak değiştirebiliyormuşuz.Bir oyuncu kahve rengi gözlüyken şimdi açık mavi gözlere sahip olmuş. Seren Serengil de bir kaç ton göz rengini açtırdığını anlatıyordu.Özelliklede çok tehlikeli bir ameliyat olduğunu ifade etti. Türkiyede bunu şuan yapan tek bir yer varmış. Şimdi bunu duyup gençlerimiz abuk sabuk yerlerde yaptırmaya kalkmaz inşallah... İnternetten biraz daha konuyu araştırınca bu ameliyatın ABD çok popüler olan bu ameliyatı hiç bir sağlık örgütü  önermiyor olduğu yazıyor. Bunla ilgili bir haberde  var.İstanbul da 17yaşındaki bir genç kız 25bin ödeyerek  yetkisi olmayan bir sağlık kurumunda bu ameliyatı olmuş ve ameliyattan sonra durımu kötüleşince başja bir hastanede gözetim altındaymış.Şimdide kör olmaya riski varmış. Peki Lumineyes ameliyatı nasıl yapılıyor : Bir lazer işlemi ile irisin üst

Haftada 20 kilo verdiren süper diyet

Bir haftada 20 kilo  verdiren diyet? Ay da 20 kilo  verdiren hızlı diyet  listesi? Internette süper kilo verme süreciyle ilgili listelerle taşıyor. Bir haftada 20 kilo vermekte çoğumuz için çok uygun olurdu.. Millet bir  coşmuş ki heralde bu kadar kısa zamanda  20 kilo verebileceğine inanıyor. Listenin içine girip baktığınız zaman ,listede yazanlar size çok tanıdık geliyor.. Lütfen bu gibi başlıklara kanmayın Zaten bu kadar kısa bir zamanda bu kilolar verilemediği gibi sağlığınızdan olmayın. Çok hızlı verilen kilolar aynı şekilde çok hızlı bir şekilde  geri alınıyor. Boşuna metabolizmanızı  bozup fazla yağ almayın. Herkesin metabolizması farklıdır. Sizi en iyi bilen yine sizsinizdir.Neyi çok tüketirseniz  kilo alacağınızı siz bilirsiniz. Artık bunu bilmeyen yoktur. Bol su için Hareket edin Spor yapın Öğünlerinizi geçiştirmeyin Yeşil sebze ,salata tüketin Şekerden,tuzdan uzak durun Karbohidrat hiç tüketmeden olmaz. Ama yediğiniz saatlere dikkat edin. Az porsiyonda

Doğumdan Sonra 15 Kiloyu Nasıl Verdim?

Doğum yapalı neredeyse 6 ay geçti ve doğumdan önce ki halimden daha zayıfım😊 ve mutluyum. Emziren bir anne olduğum için şok diyetler falanda yapmadım... İlk hamileliğimden sonra sütüm bol olsun diye yemediğim şey kalmamıştı.Durum böyle olunca hızlı ve bilinçsiz olmanın açısını kilo alarak yaşamıştım 2.hamileliğimde daha bilgili olmanın avantajını kullandım ve hamileliğimde aldım kiloların hepsi ve biraz daha fazlası gitti bile 😊 Evettt bu süreçte neler yaptım : 🌟Öncelikle oğlumu bol bol emzirdim. 🌟Günde 3 litre su içtim. 🌟5.ayımda maydonoz çayı içtim.Süper ödem atıcıdır. 🌟4.aydan itibaren hergün düzenli yürüyüşler yaptım. 🌟🌟🌟1litre suyun içine limon sıkıp suyun alkali oranımı daha da arttırdım .Hala da devam ediyorum... 🌟🌟🌟Aburcubur,çikolata yediğimde dışarı çıkıp bol bol yürüdüm .Ya da sabah erken saate yedim ve gün içinde bol hareketle alınan kaloriyi eritmiş  oldum. 🌟Akşam 7 den sonra birşey yemedim .Canım birsey isterse ev yoğurdumdan yedim.